Aktualności 
2011-02-28
ZŁOTA ODZNAKA
Na wniosek Zarządu Atlas Sp. z o.o Kapituła Odznaki "Zasłużony dla Budownictwa" odznaczyła Firmę Budowlaną Gołuszka Złotą Odznaką "Za zasługi dla Budownictwa" za szczególne zasługi dla rozwoju budownictwa
2011-02-01
KONFERENCJA STYCZEŃ 2011

KONFERENCJA
„Interaktywne zarządzanie”
oraz
„Termorenowacja wczoraj i dziś”

28-29 stycznia 2011r.
Chochołowy Dwór, Jerzmanowice 54A


2010-09-22
NAGRODA - " złoty kask "

XXXVI Krakowskie Targi Budownictwa Jesień 2010


Targi Budownictwa bardzo dobrze wpisały się w krakowski pejzaż budowlany, o czym świadczy większa liczba ich uczestników w porównaniu z ubiegłymi latami. W trackie imprezy Firma Budowlana Gołuszka została przez Polską Izbę Przemysłowo-Handlową nagrodą "złoty kask"

2010-09-05
Gołuszka – Solidny partner na budowie


Wspaniała pogoda daje możliwości wykorzystania sprzyjających warunków do maksymalnego wysiłku w pracach remontowych . I właśnie teraz firma Gołuszka wraz z partnerami handlowymi intensyfikuje swoje wysiłki w realizowaniu  zakontraktowanych inwestycji . 

2010-07-12
Sposób na klimatyzację i termoizolację

Sposób na klimatyzację i termoizolację

CHROŃMY MIESZKAŃCÓW PRZED

UPAŁEM I MROZEM

Wykonanie termoizolacji stropodachów wentylowanych Rabat 22% na zamówienia złożone do 30.09.2010


Wykonanie termoizolacji stropodachu spowoduje obniżenie temperatury w mieszkaniach ostatniej kondygnacji nawet do 6st.

2010-01-11
Szkolenie - Termomodernizacja

Termomodernizacja i eksploatacja budynków po termomodernizacji lub remoncie.


W dniu 29 stycznia 2010r odbyło się szkolenie o tematyce "Termomodernizacja i eksploatacja budynków po termomodernizacji lub remoncie. Szkolenie dedykowane było m.in. dla Wspólnot Mieszkaniowych oraz Zarządców Nieruchomości.


Szkolenie połączone będzie z losowaniem nagród w konkursie zorganizowanym z okazji 20-lecia działalności Firmy Gołuszka.

2009-11-27
Konkurs jubileuszowy - rozstrzygnięty

W związku z jubileuszem 20-lecia działalności GOŁUSZKA Firma Budowlana 

wraz z Partnerami zorganizowała konkurs dla

WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH

oraz opiekunów budynków z ramienia zarządcy

2009-06-03
Termomodernizacja

Termomodernizacja polega na wprowadzeniu w budynku takich zmian, które spowodują, że ciepło nie będzie nadmiernie „uciekało”, jak to się dzieje obecnie, a osiąga się to poprzez dodatkowe ocieplenie budynku oraz usprawnienie instalacji ogrzewania i ciepłej wody. Doświadczenia zagraniczne

 

2009-04-01
Docieplenie stropodachu.Tanie Docieplanie

 

Jak docieplić stropodach ?


Wykonanie termomodernizacji — docieplenia bardzo ciasnych przestrzeni stropodachu wentylowanego - było do niedawna zadaniem trudnym i pracochłonnym. Obecnie docieplenie z wykorzystaniem dodatkowego materiału termoizolacyjnego jest dużo łatwiejsze, dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody, polegającej na „wdmuchiwaniu” granulatu wełny mineralnej metodą na sucho.  
2009-02-01
Docieplenie i renowacja

Firma „Gołuszka” oferuje kompleksową realizację prac termomodernizacyjnych i remontowo budowlanych, usuwania wad technologicznych, roboty dekarskie, blacharskie, malarskie, ogólnobudowlane i wykończeniowe.

2009-01-28
Ocena oraz wzmocnienie warstwy fakturowej Wielkiej Płyty

 

DLACZEGO MÓWIMY O WZMACNIANIU WIELKIEJ PŁYTY?


W latach osiemdziesiątych 97% całego budownictwa było realizowane metodami uprzemysłowionymi, w tym metoda wielkiej płyty stanowiła 84 %. Z szacunkowych danych wynika, że w Polsce powstało około 3 miliony mieszkań wzniesionych w tej technologii. Widoki takie jak na zdjęciach towarzyszą nam niemal w każdym mieście i miasteczku
Niestety były to jednocześnie lata „dominacji ilości nad jakością”.


 

2007-11-02
Klinika Budowlana – Partnerstwo w służbie Zarzadcy Nieruchomości

W dniach 16-17 listopada w w Lipnicy Murowanej odbyło się szkolenie poświęcone efektywnemu planowaniu i realizacji praz modernizacyjnych. Organizatorem szkolenia była Gołuszka Firma Budowlana, która równocześnie jest pomysłodawcą nowego projektu nazwanego Kliniką Budowlaną.

Celem działania Kliniki jest kompleksowe wsparcie Zarządcy od porady, przez plany działań, projekkty i audyty, finansowanie, zapewnienie kadry, koordynację i serwis. Wszystko dotyczy zagadnień związanych z modernizacją, renowacją czy termomodernizacją budynków.

2007-07-01
Docieplenie stropodachów

Jednym z prostych i efektownych sposobów wykonania ociepleń stropodachów jest metoda blow-in polegająca na wdmuchiwaniu na ocieploną powierzchnię luźnej wełny szklanej.
Pomysł wykonania tego rodzaju izolacji narodził się prawie 70 lat temu w USA. Obecnie jest bardzo rozpowszechniony w Skandynawii i krajach Unii Europejskiej jako tani sposób nas kuteczną izolację.

Jako materiał izolacyjny stosuje się najczęściej granulaty wełny mineralnej lub wełny skalnej. Warstwę izolacji o pożądanej grubości wdmuchuje się specjalnym urządzeniem poprzez otwory technologiczne wykonane w dachu.

2007-05-23
Vatra CIEPŁO Z WNĘTRZA ZIEMI

VATRA


Firma VATRA S.A. jest czołowym polskim producentem pomp ciepła, a także całych systemów grzewczych opartych na odnawialnych źródłach energii.

Kadra inżynierska wywodząca się z firmy KFAP S.A. oraz z Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Krakowskiej, posiada doświadczenie w produkcji urządzeń zaawansowanych technologicznie i we wdrażaniu nowych technologii. Jakość oferowanych produktów i usług została potwierdzona certyfikatami ISO 9001:2001 oraz AQAP 2110:2003 – potwierdzającym spełnienie wymagań NATO dotyczących zarządzania jakością.

2007-01-19
Ocieplamy strop piwnicy

Wraz z Firmą Rockwool przedstawiamy Państwu nową metode ocieplania stropu piwnicy.

Planując kompleksową termomodernizację budynku, pamiętać musimy nie tylko o solidnym ociepleniu ścian zewnętrznych czy dachu. Równie ważnym elementem jest poprawa parametrów cieplnych stropów piwnic, zwłaszcza w wielorodzinnym budownictwie sprzed 1990r.

2006-12-01
Po seminarium "Termomodernizacja -etykieta energetyczna budynku"

Oszczędzać energię i pieniądze

 

W dniach 24-25 listopada w Regietowie k. Gorlic odbyło się seminarium na temat „Termomodernizacja- etykieta  energetyczna budynków”.
Organizator – Firma Gołuszka- największy w Małopolsce wykonawca termomodernizacji   (w roku 2006 –52 kompleksowe  termomodernizacje, 118.000 m kw. dociepleń ścian, 1,2 miliona m kw dociepleń od roku 1990) zadbał nie tylko o profesjonalnych  prelegentów, ale  zapewnił również reprezentatywne grono uczestników. Wśród ponad 60 osób uczestniczących w seminarium znaleźli się administratorzy i zarządcy budynków, reprezentanci spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, architekci i wykonawcy.

2006-08-04
Kolorystyka
2006-06-19
Etykieta energetyczna budynku – nowe przepisy…

 

Trwają prace przygotowawcze do wprowadzenia w Polsce systemu oceny energetycznej budynków. Ocena energetyczna i świadectwa energetyczne budynków są wprowadzane we wszystkich krajach Unii Europejskiej zgodnie z Dyrektywą nr 2002/91/EC Parlamentu Europejskiego i Rady Unii z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków.

2006-06-16
Termoorganika radzi cz. III

Dzięki współpracy z jednym z największych polskich producentów styropianu, firmą Termo Organika, przedstawiamy państwu cykl porad dotyczących docieplenia domu.

W tym odcinku przedstawimy Państwu metodę ocieplania budynków z zastosowaniem styropianu.


Styropian w kropki na ścianę
Straty cieplne przez ściany zewnętrzne budynku, zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym, są bardzo duże. Badania wykazały, że do 40% energii ogrzewania ucieka z budynku poprzez źle lub w ogóle nie izolowane przegrody.2006-06-09
Termo-organika radzi cz IV

Dzięki współpracy z jednym z największych polskich producentów styropianu, firmą Termo Organika, przedstawiamy państwu cykl porad dotyczących docieplenia domu. Tematem cz IV będzie izolacja podłóg.


Ciche podłogi - Termo D 


Najlepsza izolacja przeciwdźwiękowa stropów to styropianowe płyty dźwiękoizolacyjne TERMO-D. Powstają dzięki specjalnej technologii dzięki czemu zyskują unikalne własności mechaniczne, stając się najlepszym znanym materiałem tłumiącym dźwięki uderzeniowe.
Obecnie najnowszej generacji budownictwo wymaga nie tylko idealnej izolacji termicznej, ale i akustycznej.

2006-03-29
Termoorganika radzi cz.II

Dzięki współpracy z jednym z największych polskich producentów styropianu, firma Termo Organika, przedstawiamy państwu cykl porad dotyczących docieplenia domu.

W części II doradzimy Państwu jakiego styropianu użyć do ocieplenia poczczególnych części domu.


Cała flota Termo Organiki
Termo Organika to jedna z najszybciej rozwijających się firm w polskiej branży budowlanej. Produkuje ona wszystkie rodzaje styropianu jakich możemy potrzebować

2006-03-20
Szanowni Państwo .

Rok 2005 był dla nas szczególnie ważny. W tym roku obchodziliśmy bowiem podwójne święto: 15 lecie firmy GOŁUSZKA i przekroczenie 1.000.000 m2 ocieplonych elewacji! I choć jesteśmy dumni z obu tych faktów, nie ustajemy w pracy nad rozwijaniem i polepszaniem naszej oferty.


Od lat nasze działania koncentrują się na zapewnieniu partnerom i klientom profesjonalnej, rzetelnej obsługi. Firma GOŁUSZKA posiada własną bazę sprzętową, środki transportu, ponad 20.000 m2 rusztowań oraz przeszkolone i doświadczone ekipy wykonawcze.Współpraca ze wszystkimi wiodącymi producentami dociepleń oraz posiadanie własnej hurtowi gwarantuje naszym partnerom szybką obsługę i korzystne warunki zakupów.

2006-03-16
Termo Organika radzi cz. I

Dzięki współpracy z największym polskim producentem styropianu, firmą Termo Organika, przedstawiamy państwu cykl porad dotyczących docieplenia domu. Warto o tym pomyśleć właśnie teraz.

 

Warto docieplić dom


Prawidłowo wykonane docieplenie budynku markowym styropianem pozwala zaoszczędzić 1/3 wydatków na ogrzewanie. Każdy, kto ma własny dom, wie jak poważne są to kwoty. Tymczasem operacja dodatkowego docieplenia domu jest względnie tania i prosta. Wydatek zwraca się bardzo szybko.
Login:
Hasło:
[przypomnienie]

INFOLINIA: 12 294-27-75

Wszelkie Prawa Zastrzeżone ® Liczba odwiedzin: 99687