Sposób na klimatyzację i termoizolację 
2010-07-12

Sposób na klimatyzację i termoizolację

CHROŃMY MIESZKAŃCÓW PRZED

UPAŁEM I MROZEM

Wykonanie termoizolacji stropodachów wentylowanych Rabat 22% na zamówienia złożone do 30.09.2010


Termodernizacja stropodachy może dać oszczędności nawet do 25% całkowitych strat energii generowanych w budynku oraz w znacznym stopniu poprawić komfort funkcjonowania mieszkańców ostatnich kondygnacji.


Wykonanie termoizolacji stropodachu spowoduje obniżenie temperatury w mieszkaniach ostatniej kondygnacji nawet do 6st.


Dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody BLOW-IN polegającej na wdmuchiwaniu

w zamkniętą przestrzeń stropodachu granulatu wełny prace można wykonać szybko

i na najwyższym poziomie technicznym.


Usprawnienie wentylacji poprzez montaż kominków wentylacyjnych.


Dziennie jedna ekipa wykonuje ok. 500m2 dzienne termoizolacji stropodachów wentylowanych.


Główną przyczyną dużego zużycia energii są nadmierne straty ciepła. W większości realizowanych zadań termomodernizacyjnych przyczyną największych strat ciepła są ściany zewnętrzne, stropodachy nad ostatnią kondygnacją oraz stropy piwnic. Jednocześnie nakłady ponoszone na zmniejszenie strat przez w/w przegrody w stosunku do poniesionych nakładów dają najkrótszy okres zwrotu inwestycji. Oznacza to, że jednym z najbardziej opłacalnych zabiegów w przeciętnym budynku, który kwalifikuje się do termomodernizacji jest przeprowadzenie docieplenia konstrukcji budynku (w tym ścian zewnętrznych i stropów). Straty ciepła generowane przez stropodachy często są bagatelizowane przez inwestorów, jednak ten jeden z najniższych nakładowo zabiegów termomodernizacyjnych może dać oszczędności nawet do 25% całkowitych strat generowanych w budynku.


Dlaczego warto docieplić stropodach:

  • niezastąpiony w trudno dostępnych miejscach
  • posiada dobre właściwości cieplne
  • efektywny ekonomicznie,
  • niepalny
  • lekki, trwały i nie osiada z upływem czasu
  • nie wymaga konserwacji
  • odporny na korozję biologiczną i chemiczną
  • nie absorbuje wilgoci z otoczenia
  • przyjazny dla środowiska
  • prace dociepleniowe można wykonywać przez cały rok

W budownictwie wielorodzinnym mamy do czynienia z tzw. stropodachem wentylowanym, w którym nad stropem najwyższej kondygnacji, a pod płytami dachowymi, jest kilkudziesięciocentymetrowa przestrzeń, do której nie ma bezpośredniego dostępu. Do niedawna docieplenie takiej przestrzeni było zadaniem trudnym i pracochłonnym.

Rys. Krendl Model 500 


Obecnie dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody BLOW-IN polegającej na wdmuchiwaniu w zamkniętą przestrzeń stropodachu (np. przy pomocy agregatu Krendl) specjalnego materiału izolacyjnego (granulatu wełny, styropianu lub celulozy) prace te można wykonać szybko i na najwyższym poziomie technicznym. W połaci dachu wycina się otworu o wymiarach 40x40 cm (jeden otwór na ok. 200-300 m² dachu) umożliwiające dostanie się do przestrzeni stropodachu, wprowadzenie warstwy termoizolacyjnej. Po zakończeniu prac otwory zabezpieczane się blachą oraz papą termozgrzewalną. W celu usprawnienie wentylacji montowane się również kominki wentylacyjne w ilości 1szt/50m² stropodachu. W ciągu jednego dnia nasza Firma może wykonać ok. 500m2.


Rys. Granulowany materiał izolacyjny wprowadzony do zamkniętej przestrzeni przez wdmuchiwanie przez otwory.


Racjonalna grubość izolacji cieplnej głównych przegród budowlanych ze styropianu lub wełny mineralnej powinna być określona w audycie energetycznym. Najczęściej jest to grubość: w stropodachu lub stropie pod nieogrzewanym poddaszem: 16-30 cm, w stropodachach nad nieogrzewaną piwnicą lub w podłodze na gruncie: 8-12 cm.

Rys. Granulat wełny     Login:
Hasło:
[przypomnienie]

INFOLINIA: 12 294-27-75

Wszelkie Prawa Zastrzeżone ® Liczba odwiedzin: 104150