Docieplenie stropodachów 
2007-07-01

Jednym z prostych i efektownych sposobów wykonania ociepleń stropodachów jest metoda blow-in polegająca na wdmuchiwaniu na ocieploną powierzchnię luźnej wełny szklanej.
Pomysł wykonania tego rodzaju izolacji narodził się prawie 70 lat temu w USA. Obecnie jest bardzo rozpowszechniony w Skandynawii i krajach Unii Europejskiej jako tani sposób na skuteczną izolację.


Jako materiał izolacyjny stosuje się najczęściej granulaty wełny mineralnej lub wełny skalnej. Warstwę izolacji o pożądanej grubości wdmuchuje się specjalnym urządzeniem poprzez otwory technologiczne wykonane w dachu.


Docieplanie stropodachów metodą wdmuchiwania (blow-in) pozwala na szybkie, tanie i nieuciążliwe dla mieszkańców budynku ułożenie izolacji, bez naruszania konstrukcji dachu. Ponadto niemożliwa do osiągnięcia innymi metodami wydajność tej technologii powoduje, że jest ona bardzo ekonomiczna dla dużych powierzchni.


Ważną zaletą omawianej technologii jest fakt, że konstrukcje najpierw mogą być wznoszone, a dopiero na końcu izolowane. Oczywiście wymaga to wcześniejszych ustaleń zawartych w projekcie. Należy po prostu przewidzieć,którędy materiał będzie wdmuchiwany.

                                                                opracowała: Katarzyna GołuszkaLogin:
Hasło:
[przypomnienie]

INFOLINIA: 12 294-27-75

Wszelkie Prawa Zastrzeżone ® Liczba odwiedzin: 98235