Po seminarium "Termomodernizacja -etykieta energetyczna budynku" 
2006-12-01

Oszczędzać energię i pieniądze

 

    W dniach 24-25 listopada w Regietowie k. Gorlic odbyło się seminarium na temat „Termomodernizacja- etykieta  energetyczna budynków”.
Organizator – Firma Gołuszka- największy w Małopolsce wykonawca termomodernizacji (w roku 2006 –52 kompleksowe  termomodernizacje, 118.000 m kw. dociepleń ścian, 1,2 miliona m2 dociepleń od roku 1990) zadbał nie tylko o profesjonalnych  prelegentów, ale  zapewnił również reprezentatywne grono uczestników.

Wśród ponad 60 osób uczestniczących w seminarium znaleźli się administratorzy i zarządcy budynków, reprezentanci spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, architekci i wykonawcy.


 

Wszyscy oni mieli okazję przekonać się jak złożonym i ważnym problemem jest termomodernizacja budynków i z ilu ważnych etapów się składa.

    Początek to wykonanie audytu  precyzyjnie określające zapotrzebowanie energetyczne budynku przed i po wykonaniu prac termomodernizacyjnych. Na podstawie audytu możliwe jest obliczenie nie tylko kosztów prac, ale również oszczędności jakie w przyszłości przyniosą.
Precyzyjne wyliczenia otwierają możliwość uzyskania  kredytów bankowych ze specjalnego funduszu na bardzo konkurencyjnych warunkach (już od 6% rocznie).

Dysponując audytem i, w razie potrzeby, linią kredytową można przystąpić do prac termomodernizacyjnych. Same prace  nie ograniczają się tylko do docieplenia budynku, ale składają się z wielu ważnych etapów: ewentualnego wzmocnienia ścian budynków, usprawnienia wentylacji i systemów grzewczych, wymiany okien.    Wszystkie etapy zostały podczas seminarium  bardzo szczegółowo omówione przez zaproszonych prelegentów wśród których byli m.in. przedstawiciele Banku  Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych S.A (kredyty termomodernizacyjne), Firm Koelner

(technika mocowań), Baumit (systemy dociepleń), Termo Organika (styropian)- liderów w swoich branżach, od lat współpracujących z Firmą Gołuszka. Omówiono również szczegółowo procedury związane z przygotowaniem dokumentów formalno-prawnych niezbędnych do wykonania termomodernizacji budynku (architekt Przemysłw Rogula) i  uwarunkowania umożliwiające poprawny dobór zakresu termomodernizacji budynków (audytor energetyczny CEM Grzegorz Kowalski).

Uczestnicy oprócz kompletu materiałów związanych z omawianymi zagadnieniami otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w seminarium. 
Mieli również okazję przekonać się, iż duże firmy termomodernizacyjne, takie jak organizator seminarium Firma Gołuszka,  nie koncentrują się  już tylko na samym procesie wykonania docieplenia, ale są w stanie zapewnić i koordynować obsługę całości działań termomodernizacyjnych, w których docieplenie ścian jest bardzo ważnym, ale jednym z wielu etapów.

Dlatego cieszy zapewnienie organizatorów, że szkolenia w następnych latach będą kontynuowane, co z pewnością przyczyni się nie tylko do dużych oszczędności energii i ochrony środowiska, ale co najważniejsze do polepszenia komfortu życia tysięcy krakowian. 
Login:
Hasło:
[przypomnienie]

INFOLINIA: 12 294-27-75

Wszelkie Prawa Zastrzeżone ® Liczba odwiedzin: 98235