Termo-organika radzi cz IV 
2006-06-09

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani informacją na temat cen i wykonania docieplenia domu lub zakupem styropianu firmy Termoorganika prosimy o kontakt telefoniczny na nr 012 294 27 75 lub o zarejestrowanie sie na naszej stronie internetowej (kliknij tutaj) a nasz konsultant skontaktuje sie z Państwem


Dzięki współpracy z jednym z największych polskich producentów styropianu, firmą Termo Organika, przedstawiamy państwu cykl porad dotyczących docieplenia domu. Tematem cz IV będzie izolacja podłóg.

 

Ciche podłogi - Termo D 
Najlepsza izolacja przeciwdźwiękowa stropów to styropianowe płyty dźwiękoizolacyjne TERMO-D. Powstają dzięki specjalnej technologii dzięki czemu zyskują unikalne własności mechaniczne, stając się najlepszym znanym materiałem tłumiącym dźwięki uderzeniowe.
Obecnie najnowszej generacji budownictwo wymaga nie tylko idealnej izolacji termicznej, ale i akustycznej.

Płyty styropianowe Termo-D to jeden z niewielu materiałów, który nie tracąc właściwości izolacyjnych pozwalają jednocześnie osiągnąć bardzo wysoki poziom tłumienia hałasu. Zagrożenie hałasem pojawia się zwłaszcza w domach wielokondygnacyjnych. Stropy w takich budynkach, szczególnie po wymianie wykładziny podłogowej na parkiet, mają bardzo niską izolacyjność od dźwięków uderzeniowych.
Płyty Termo-D przeznaczone są do wykonywania warstwy izolacyjnej układanej pod podkładem podłogowym w tzw.  podłogach pływających.


Pływająca podłoga - cisza
Jeśli izolacja termiczna nie jest potrzebna, na przykład w stropach między kondygnacyjnych, to jako materiał izolacji akustycznej stosuje się właśnie Termo D – specjalny rodzaj styropianu o małej gęstości objętościowej i małej sztywności dynamicznej. Pozwala ona przy małej grubości warstwy uzyskać wymagane parametry izolacyjności akustycznej stropu. Styropianowa izolacja akustyczna jest stosowana do konstruowania podłogi pływającej, tj. podłogi odizolowanej akustycznie od elementów konstrukcyjnych poprzez poziomą warstwę styropianu na całej powierzchni. Dzięki temu szczególnie skutecznie tłumione są dźwięki materiałowe, tzn. różnego rodzaju uderzenia o podłogę, odgłosy kroków itp.
TERMO-D są stosowane w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym, w budynkach użyteczności publicznej i ogólnego przeznaczenia (nowo budowanych lub modernizowanych), gdzie wymagane jest zmniejszenie poziomu uderzeniowego dla płyty stropowej. Płyty te można stosować w pomieszczeniach, dla których obciążenie użytkowe podłóg nie przekracza 2,5 kN/m2. Produkowane są w wymiarach 500×1000 mm, o grubości od 33/30 mm (przed i pod obciążeniem).Login:
Hasło:
[przypomnienie]

INFOLINIA: 12 294-27-75

Wszelkie Prawa Zastrzeżone ® Liczba odwiedzin: 98237