Termoorganika radzi cz. III 
2006-06-16

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani informacją na temat cen i wykonania docieplenia domu lub zakupem styropianu firmy Termoorganika prosimy o kontakt telefoniczny na nr 012 294 27 75 lub o zarejestrowanie sie na naszej stronie internetowej (kliknij tutaj) a nasz konsultant skontaktuje sie z Państwem


Dzięki współpracy z jednym z największych polskich producentów styropianu, firmą Termo Organika, przedstawiamy państwu cykl porad dotyczących docieplenia domu.

W tym odcinku przedstawimy Państwu metody ocieplania budynków z zastosowaniem styropianu.


Styropian w kropki na ścianę


Straty cieplne przez ściany zewnętrzne budynku, zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym, są bardzo duże. Badania wykazały, że do 40% energii ogrzewania ucieka z budynku poprzez źle lub w ogóle nie izolowane przegrody.

Najskuteczniejszą metodą izolacji ścian zewnętrznych i ograniczenia strat energii jest popularna metoda BSO, w której wykorzystuje się płyty styropianowe.


Termo Organika ma dwa flagowe produkty, które służą izolacji ścian zewnętrznych. Jest to styropian w kropki w odmianach 50, 70, 100, 200 oraz styropian nowej generacji Termo – Lambda.


 

 

BSO - Bezspoinowy System Ociepleń
Większość istniejących budynków w Polsce ma bardzo niską izolacyjność cieplną ścian zewnętrznych. Powoduje ona przemarzanie i pleśnienie ścian oraz nadmierne zużycie energii grzewczej.
Izolacja cieplna ścian jest najczęściej wykonywana według tzw. B.S.O. Polega ona na przyklejeniu do ściany zewnętrznej warstwy styropianu. Następnie pokrywa się płyty styropianu zbrojoną warstwą klejoną i cienką wyprawą tynkarską.
Grafit zawarty w płytach styropianowych Termo Organiki znacznie podnosi ich właściwości izolacyjne poprzez dodatkową absorpcję promieniowania cieplnego. Lepsza izolacyjność sprawia, że koszty związane z zakupem styropianu już po 3 - 4 latach zwracają się.


Lekko sucho
Płyty styropianowe Termo Organika są stosowane również w tzw. lekkiej suchej metodzie docieplania budynków.

Polega ona na mechanicznym mocowaniu do ściany drewnianej lub stalowej konstrukcji, do której mocowana jest warstwa okładzinowa (blacha trapezowa, płyty aluminiowe itp.). Izolacja termiczna jest wciskana pomiędzy konstrukcje i dodatkowo mocowana do ściany specjalnymi łącznikami. Pod warstwą osłonową powstaje wentylowana szczelina powietrzna.

Zaletą tej metody jest możliwość wykonywania dociepleń niezależnie od temperatury zewnętrznej. Wadą natomiast jest brak ciągłości materiału izolacyjnego i ograniczona szczelność powłoki zewnętrznej.
Login:
Hasło:
[przypomnienie]

INFOLINIA: 12 294-27-75

Wszelkie Prawa Zastrzeżone ® Liczba odwiedzin: 98235