Termo Organika radzi cz. I 
2006-03-16

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani informacją na temat cen i wykonania docieplenia domu lub zakupem styropianu firmy Termoorganika prosimy o kontakt telefoniczny na nr 012 294 27 75 lub o zarejestrowanie sie na naszej stronie internetowej (kliknij tutaj) a nasz konsultant skontaktuje sie z Państwem

 

Termo Organika radzi


    Dzięki współpracy z największym polskim producentem styropianu, firmą Termo Organika, przedstawiamy państwu cykl porad dotyczących docieplenia domu. Warto o tym pomyśleć właśnie teraz.

 

Warto docieplić dom


Prawidłowo wykonane docieplenie budynku markowym styropianem pozwala zaoszczędzić 1/3 wydatków na ogrzewanie. Każdy, kto ma własny dom, wie jak poważne są to kwoty. Tymczasem operacja dodatkowego docieplenia domu jest względnie tania i prosta. Wydatek zwraca się bardzo szybko.

 

    Od ponad 50 lat najpopularniejszym materiałem izolacyjnym w budownictwie jest styropian. Dociepla się nim wszystkie elementy budynków od fundamentów począwszy a skończywszy na poddaszach i dachach. Skąd taka ogromna popularność styropianu?


Doskonały izolator
    Chociaż na tym świecie nie ma nic doskonałego, to styropian w swojej kategorii bliski jest ideału. Jest nie tylko świetnym izolatorem, ale także materiałem tanim, bezpiecznym i wbrew pozorom bardzo trwałym.
Styropian ma bardzo niski współczynnik przewodności cieplnej, ponieważ głównym jego składnikiem jest powietrze zamknięte w porowatych kulkach polistyrenu. Dobrze wykonana izolacja styropianowa zachowuje się podobnie jak puchowa pierzyna: jest lekka i bardzo ciepła.


Niska cena
    Styropian jest tani między innymi dlatego, że jego produkcja jest, bezodpadowa i nieuciążliwa dla środowiska naturalnego. Łączenie małych porowatych kuleczek polistyrenu w duże bloki odbywa się przy pomocy zwykłej pary wodnej. Później bloki te są cięte na płyty o wymaganych wymiarach.


Bardzo łatwy montaż
    Styropian bardzo łatwo można zamontować we wszystkich potrzebnych miejscach. Płyty styropianowe są sztywne i dobrze trzymają się ścian. Do dokładnego przycinania i pasowania materiału wystarczają zwykłe narzędzia np. ręczna piłka, czy ostry nóż. Dzięki najnowszym rozwiązaniom również docieplanie trudno dostępnych miejsc takich jak poddasza jest bardzo łatwe i efektywne.


Wyjątkowa trwałość
    Styropian jest bardzo odporny na starzenie. Badania budynków prawidłowo docieplonych styropianem dowodzą, że styropian, co najmniej przez kilkadziesiąt lat zachowuje swoje właściwości fizyczne, kształt i wymiary. Przed uszkodzeniami mechanicznymi chroni go warstwa tynku i siatki.


Odporność na wilgoć
    Styropian jest szczelny i nie chłonie wilgoci. Jest on w związku z tym używany nawet do produkowania pływaków i innych elementów stale zanurzonych w wodzie. Ta cecha jest bardzo ważna przy izolowaniu ścian piwnic, czy fundamentów domu. Nisko położone elementy konstrukcji są bowiem narażone na stały kontakt z wilgocią.


100% bezpieczeństwa
    Izolacje ze styropianu są bezpieczne. Prawidłowo wykonane uzyskują bardzo wysokie oceny Instytutu Techniki Budowlanej i z zapasem spełniają wymagania surowych norm bezpieczeństwa.

Warto podkreślić, że styropian nie zawiera żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia, został nawet dopuszczony jako materiał na opakowania żywności.    W kolejnych odcinkach naszego cyklu przedstawimy najprostsze metody docieplenia styropianem poszczególnych części domu, a także porady, które pomogą wybrać odpowiedni rodzaj styropianu do konkretnego zastosowania.

 

 

Dziękujemy Firmie;

 

 

za udostępnione materiałyLogin:
Hasło:
[przypomnienie]

INFOLINIA: 12 294-27-75

Wszelkie Prawa Zastrzeżone ® Liczba odwiedzin: 98235