Docieplenie stropodachu.Tanie Docieplanie 
2009-04-01

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani informacją na temat cen i wykonania docieplenia stropodachu prosimy o kontakt telefoniczny na nr 012 294 27 75 lub o zarejestrowanie sie na naszej stronie internetowej (kliknij tutaj) a nasz konsultant skontaktuje sie z Państwem.


Jak docieplić stropodach wentylowany?

Wykonanie termomodernizacji — docieplenia bardzo ciasnych przestrzeni stropodachu wentylowanego - było do niedawna zadaniem trudnym i pracochłonnym. Obecnie docieplenie z wykorzystaniem dodatkowego materiału termoizolacyjnego jest dużo łatwiejsze, dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody, polegającej na „wdmuchiwaniu” granulatu wełny mineralnej metodą na sucho. Eliminuje to konieczność przekładania fragmentów pokrycia dachu i naruszenia jego konstrukcji, gdyż materiał izolacyjny bardzo szybko i łatwo jest usypywany w niedostępnych miejscach stropodachu.


Czym jest stropodach?

Stropodach to przegroda z izolacją cieplną zamykająca budynek od góry oraz spełniająca jednocześnie funkcję stropu i dachu. Ze względu na rodzaj konstrukcji, układ warstw i wartości użytkowe rozróżniamy: stropodachy pełne i wentylowane.

 

Właściwości stropodachu wentylowanego

W stropodachach wentylowanych nad materiałem ocieplającym pozostawia się przestrzeń otwartą, która umożliwia swobodny przepływ powietrza. Najbardziej rozpowszechnionym typem dwudzielnego stropodachu wentylowanego jest poddasze nieużytkowe z nieprzełazową przestrzenią wentylowaną. W stropodachach wentylowanych powietrze opływa u dołu ocieplony strop, a u góry — elementy dachu, na których ułożone jest wodoszczelne pokrycie.


A. stropodach wentylowany

Zalety stropodachu wentylowanego

Temperatura powietrza w przestrzeni wentylowanej stropodachu jest zbliżona do temperatury na zewnątrz. Dzięki temu w zimie śnieg na dachu nie ulega nadtopieniu oraz nie przymarza do pokrycia, zaś w lecie nie tworzą się pęcherze pod papą (rys. A). Dodatkowo ruch powietrza powstający w wyniku parcia i ssania wiatru oraz różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku nie dopuszcza do powstawania zawilgoceń kondensacyjnych ze względu na ciągły i swobodny odpływ pary wodnej. Tym samym stosowanie ocieplenia stropodachu wentylowanego likwiduje źródło przemarzania i zapobiega powstaniu pleśni i grzybów. Ocieplony stropodach wentylowany stwarza więc bardzo dobre warunki cieplno -wilgotnościowe i charakteryzuje się długotrwałą i bezproblemową eksploatacją.

 

Jak zapewnić właściwą wentylację stropodachu?

Aby stropodach należycie spełniał swoją funkcję, należy zadbać o odpowiednią ilość otworów wentylacyjnych. Zalecana łączna powierzchnia otworów wlotowych i wylotowych powinna wynosić nie mniej niż 0,002 powierzchni dachu. W przypadku niewystarczającej wentylacji stropodachu należy zamontować na jego połaci odpowiednią
liczbę dodatkowych wywietrzników. Szczegółowe zasady wentylacji stropodachów powinny być zgodne z Katalogiem Stropodachów”, opracowanym przez „BISTYP” (Warszawa, 1985r.).

 

B. wywietrznik-kominek wentylacyjny

Jak dobrać grubość docieplenia?

Określenie grubości wymaganej warstwy izolacyjnej docieplenia stropodachu wentylowanego zależy od oporu cieplnego poszczególnych warstw stropu umieszczonych nad ostatnią kondygnacją użytkową budynku oraz oporu istniejącej już warstwy izolacji. Z tego względu należy każdorazowo indywidualnie dobierać grubość docieplenia. Ze względu na dobrą paroprzepuszczalność wełny mineralnej w stropodachach wentylowanych o masywnym stropie nad pomieszczeniami mieszkalnymi nie ma potrzeby stosowania paroizolacji, gdyż stanowi ją już 3-centymetrowa warstwa betonu.

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ociepleniem stropodachu prosimy o zalogowanie sie na naszej stronie (kliknij tutaj)

 

Dziękujemy firmie 

 

za udostępnienie materiałów reklamowych.Login:
Hasło:
[przypomnienie]

INFOLINIA: 12 294-27-75

Wszelkie Prawa Zastrzeżone ® Liczba odwiedzin: 104147